Stowarzyszenie Fantastyka Manga Anime

zostało założone 12 sierpnia 2022 roku przez osoby, które od początku były zaangażowane w tworzenie Grodziskiego MiniKonu. Naszym głównym celem jest zrzeszenie ambitnych, kreatywnych, zdolnych młodych ludzi z wielkimi pasjami, którym dajemy miejsce oraz szansę na realizowanie swoich pomysłów.

To jedno z niewielu miejsc, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy podzielają Twoje pasje. Jesteśmy jak jedna wielka, zwariowana rodzina.
Chcesz do nas dołączyć? Koniecznie skontaktuj się z nami!

Aby zapewnić Wam dobrą zabawę i odpowiednie warunki czy atrakcje, potrzebujemy sztabu wyjątkowych ludzi, którzy zawsze podejmą wyzwanie i w przeciągu kilku miesięcy zorganizują dla Was to wspaniałe przedsięwzięcie jakim jest MiniKon. Oto nasz team:

Maciej

Szef wszystkich szefów, prezes Stowarzyszenia FMA. Współtwórca i organizator MiniKonu. Człowiek niesamowicie skromny. Po godzinach zajmuje się prowadzeniem sesji RPG.

Kamila

Organizator główny i viceprezes Stowarzyszenia FMA. Ściąga dla nas gości, wioski i inne atrakcje. Odpowiada za kontakt
z mediami oraz wiele innych rzeczy związanych z samą organizacją konwentu. Interesuje się (prawie) wszystkim co konwentowe: fantastyka, manga, anime, RPG, planszówki.
Na co dzień spotkacie ją w bibliotece, gdzie szerzy miłość do literatury i fandomu, gdyż jest bibliotekarką z powołania.

Risu

Pasjonatka Japonii, studentka japonistyki i viceprezes odpowiedzialna za wolontariuszy. Z MiniKonem jest od pierwszej edycji. W wolnych chwilach, gdy nie nadrabia braku snu, szydełkuje lub czyta. Podczas pierwszej i drugiej edycji była maskotką konwentu, Rem z Re:Zero.

Szymon

Opiekun strefy wystawców, zajmuje się również twitterem Stowarzyszenia oraz wszelkiego rodzaju korektą wewnętrzną
i koordynacją. Wieloletni, doświadczony gracz. Fantastyka to jego źródło inspiracji i energia życiowa, anime i mangi wybiera głównie dla starszego odbiorcy. Lubi komiks amerykański (Marvel, BOOM, ale przede wszystkim Image) ale też komiks frankofoński i wiele, wiele innych.

Panda-sensei

Zajmuje się marketingiem i promocją, odpowiada również za japońskie atrakcje dla Was na Minikonie. Japonistka z wyboru. Założycielka Japoński Grodzisk, twórca aplikacji do nauki języka japońskiego Ogarnij Japoński.

Uri

Opowiada za media społecznościowe, czyli najogólniej rzecz ujmując: robi zdjęcia i pisze posty na Instagrama i FB. Lubi Wiedźmina, koty i grać w Munchkina.

Mari

Nasz osobisty MiniKonowy grafik. Poprowadziła dla Was już prelekcję o character-designie czy malowanie ubrań na Mrozikonie. Sztuka nie jest jednak wszystkim, czym się w życiu zajmuje, więc możecie się jej spodziewać również w wielu innych miejscach.

Ola

Mól książkowy, na MiniKonie odpowiada za strefę relaksu. Interesuje się Japonią oraz książkami.

Kacper

Inaczej znany jako Kupson. Do Stowarzyszenia należy od stycznia. Od trzeciej edycji opowiadać będzie za konkurs cosplay oraz openingów. Lubi anime, mangi, uwielbia słuchać openingów i kolekcjonować wirtualne karty. Lubi również rozgrywać długie partie szachów z Fylypem.

Frost

Inaczej znana jako po prostu Wika. Z MiniKonem jest już od pierwszej edycji. Miłośnik super bohaterów i różnych innych konwentów, ale to MiniKon jest jej ulubionym. Ciężko ją złapać, bo jeśli nie siedzi w pociągu w drodze na konwent, to śmiga do kina na kolejne premiery Marvela.

Saku

Tworzy konkursy związane z tematyką gier. Oprócz tego jest nienajgorszym graczem League of Legends oraz koneserem esportu tej gry. W wolnych chwilach gra, bierze także udział w turniejach esportowych.

Nadia

Ogromny śpioch, zaśnie wszędzie i w każdym momencie. Bez muzyki bardzo trudno jej przeżyć, oprócz tego interesuje się makijażem oraz wchodzi w świat gier. Każdy zwraca się do niej „Nadyjka”.

Bakuś

Bakuś (również znana jako Zuzia) jest w stowarzyszeniu od 2023 roku. To mól książkowy, który posiada szeroki zakres zainteresowań. Z mangami i anime dopiero rozpoczyna swoją przygodę, ale powoli nadrabia zaległości w tym temacie.

Maks

Uwielbia przeprowadzać psychologiczne eksperymenty z duszą ludzką na twardość i wytrzymałość. Kiedyś skończy oglądać One Piece i osiągnie rangę Legenda w Dota 2. Jego krew to w 98% herbata.
W stowarzyszeniu ogarnia kabelki i komputery.

Andzia

Weszła w stowarzyszenie przez Frost. Dopiero zaczyna przygodę z anime. Do tej pory jedynie uczestniczyła w poprzednich edycjach MiniKonu, teraz chciałaby się zaangażować w jego tworzenie. Uwielbia chemię i matematykę, a oprócz tego (gdy znajdzie czas między nauką) lubi też czytać.