Goście,  MiniKon 2023

Plejada gwiazd, czyli kogo zobaczycie na III MiniKonie

Nadszedł czas, aby przedstawić Wam naszych tegorocznych Gości, którzy również przygotowali dla Was masę atrakcji! Część z nich nie potrzebuje przedstawiania, ponieważ z pewnością już ich kojarzycie, ale pozostali mogą Was zaskoczyć.

Zacznijmy od tegorocznego Jury Konkursu Cosplay:

Viper the Witcher

Na szlak cosplayu wszedł 22 lata temu, zaczynając od larpów. W 2018 roku zaczął występować jako Wiedźmin w Witcher School, gdzie był mistrzem gry, nauczycielem sztuki przetrwania. Przez długi czas pracował w duecie Viper & Kruk, w którym wspólnie brali udział w konkursach cosplay oraz robili pokazy stage fight w wiedźmińskiej sztuce walki. Wielokrotnie występował również solo.

Jest laureatem wielu konkursów cosplay, w tym m.in.: zdobywcą nagrody publiczności Pyrkon 2020, zdobywcą 3 miejsca w konkursie cosplay Pilkon 2020, finalistą PGA Genesis Cosplay Show 2021, zdobywcą 2 miejsca w konkursie cosplay Projekt Własny Pyrkon 2022.

Poza Konkursem Cosplay spotkacie go na pewno podczas Wywiadu przy ognisku w strefie chillu, gdzie odpowie na każde Wasze pytanie oraz zapozuje do zdjęcia.

Wiktoria Emma Krieger „Goldy Cosplays”

Choć Wiktoria debiutuje w roli jurora, to zamierza podejść do tego w pełni profesjonalnie i poważnie. Swoją przygodę z cosplayem zaczęła w wieku 14 lat, kiedy uciekając w świat fantastyki zafascynowała się tworzeniem strojów. Jej pierwsze kostiumy inspirowane były postaciami fantastycznymi, ze świata zwierząt oraz zjawisk nadprzyrodzonych, a następnie fascynacja Wiedźminem popchnęła ją do stworzenia cosplayu Ciri. Od czterech lat bierze udział w konwentach jako Cirilla, a od dwóch promuje książki o tematyce słowiańskiej w jednym z polskich wydawnictw.

Ciri również będziecie mogli spotkać podczas wywiadu, zapytać o wskazówki dotyczące cosplayu czy zrobić sobie z nią zdjęcie.

Agnieszka „Keicho” Muczke

Po raz kolejny w naszym konkursowym Jury zasiądzie również Keicho, która cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplayów oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Wśród jej cosplayowych osiągnięć można wymienić Grand Prix Nyskonu, które zdobyła za swój strój Mercy z gry Overwatch. Ponadto jurorowała też na innych wydarzeniach o tematyce mangi i anime, takich jak Watcon czy Japan Fest. Poza tworzeniem kostiumów i różnych charakteryzacji, zajmuje się również współorganizowaniem festiwalu fantastyki Pyrkon.

Adam „Daron” Dąbrowski

Adam „Daron” Dąbrowski z MiniKonem związany jest od pierwszej edycji. To zdecydowanie największy fan twórczości Tolkiena, jakiego znamy! Na co dzień działa w zacnej grupie „Alkochemików”, szerzącej miłość do szeroko rozumianego Post Apo, a także aktywnie udziela się w Stowarzyszeniu Pasjonatów Historii „Boyen”. W tym roku ponownie zaszyci nas interesującymi prelekcjami pt. „Władca Pierścieni – pominięta potęga” oraz „Wiedźmin – Diabły i Bestie”. Znaleźć go będziecie mogli też w sali poświęconej jego ukochanej kolekcji figurek rodem ze Śródziemia!

Japoński Grodzisk

Jeśli byliście na poprzednich MiniKonach, z całą pewnością kojarzycie naszą niezastąpioną Marzenę.

Panda sensei 🐼 jako Japonistyka z wykształcenia i wyboru jest Gościem z naszego grodziskiego podwórka. To wielka fanka japońskich dram, muzyki i wszystkiego co japońskie. Aktywnie propaguje kulturę Japonii, prowadzi zajęcia z języka japońskiego i pracuje też nad nowoczesnymi metodami nauki, dzięki czemu wielu jej uczniów zdobyło już certyfikaty potwierdzające umiejętności językowe!

Na Minikon wraz ze swoimi uczniami przygotuje dla Was:
– gry i zabawy japońskie,
– japońską kaligrafię,
– zabawy mini seiyuu.

Pandę znajdziecie na Hali, niedaleko stoiska do malowania figurek.

GRÄTZ grupa rekonstrukcyjna

Na naszym konwencie będziemy mogli gościć Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej ”Grätz”!

To wspaniała drużyna skupiająca miejscowych pasjonatów historii i regionalistów, która postanowiła zaszczycić MiniKon swoją obecnością. Zaprezentują Wam swoje pojazdy wojskowe oraz odpowiedzą na każde pytanie związane z lokalną historią czy wojskowością! Znajdziecie ich na boisku Liceum.

Planszownia Grodzisk

Ponownie swoją strefę będzie mieć u nas Planszownia Grodzisk. Z Robertem na czele Planszownia zapewni całą masę gier planszowych, w które będziecie mieć okazję zagrać podczas konwentu. Ekipa będzie dla Was służyć pomocą w wyjaśnianiu reguł gier, a jeśli zabraknie Wam gracza – również możecie poprosić ich o dołączenie się.

Możecie spodziewać się zarówno klasyków, jak i nowości, dlatego zapraszamy serdecznie do wspólnego grania! Planszownię znajdziecie na Hali, obok stoiska do malowania figurek.

Bartek i malowanie figurek

Bartek Kruk na co dzień działa w Planszowni Grodzisk, rozwijając tam sekcję gier fabularnych. Podczas tegorocznego MiniKonu pojawi się w całkiem innej roli, ponieważ pomiędzy wymyślaniem kosmicznych intryg wielkich przedwiecznych zajmuje się także malowaniem figurek! Na jego stoisku będziecie mogli pomalować wybraną przez siebie figurkę, a następnie zabrać ją ze sobą, całkowicie za darmo. Bartek chętnie podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas minikonowych warsztatów. Może przy okazji uda się założyć jakiś kult?

Bartka znajdziecie na Hali, niedaleko Kącika Japońskiego i Planszowni.

Warsztaty z miecza długiego z Filipem

Filip Linski jest rekonstruktorem Dawnych Europejskich Sztuk Walki oraz aktywnym zawodnikiem w konwencji miecza długiego oraz rapiera ze stowarzyszenia ARMA – PL Poznań. Na MiniKonie poprowadzi warsztat z walki mieczem. Masz ochotę poznać tajniki fechtunku mieczem długim? W takim razie zapraszamy!

Szukajcie Filipa na boisku Liceum!

Poznańska Grupa PoZeon

To, jak bardzo oddają się swojej pasji świadczy tylko o miłości do tego, czym się zajmują i co zabiera im czas. PoZeon Group Poznań to idealny przykład tego, jak głęboko można wejść w jakieś uniwersum. To wyjątkowi ludzie o niecodziennych zainteresowaniach, którzy chcą się swoim światem z Wami podzielić. Czeka Was wystawa z ponad 50 modelami z uniwersum Gundam i nie tylko! Czy są tu jacyś fani? PoZeon znajdziecie zaraz przy wejściu na Halę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *